Laisvo Balso Studija

Kviečiame į Laisvo Balso Studiją !

Jos įkūrėja ir mokytoja - dainininkė Milda Arčikauskaitė

Laisvo Balso Studija įsikūrusi Gedimino pr. 27, Vilniuje.

Tai balso pažinimo mokykla, kurioje vyksta:

 • dainavimo pamokos Laisvo Balso Ansambliams,
 • individualios pamokos, konsultacijos,
 • koncertai,
 • savaitgalio seminarai,
 • mokymai įmonėms,
 • mergvakariai,
 • teminiai renginiai,
 • dainuojanti lietuviška pirtis.

Nuolatiniai užsiėmimai vyksta Vilniuje. Seminarai vyksta Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir          kituose miestuose.

Taip pat galima tartis dėl pamokų nuotoliniu būdu.

Pagrindinės temos:

 • taisyklingas, sistemingas, gilus, energiją stabilizuojantis kvėpavimas;
 • artikuliacijos, dikcijos lavinimas;
 • balso "apšilimo" pratimai;
 • iprovizacija;
 • įvairių balso spalvų, tembrų ir balso intensyvumo atradimas;
 • garsinė, vaizdinė medžiaga;
 • repertuaro formavimas, dainų analizė ir jų atlikimas.

Užsiėmimai pasižymi įvairių kvėpavimo, balso lavinimo pratimų ir dainų treniravimo praktika, netaikant įprastų klišių.
Atliekami įvairūs pratimai, siekiant ne suvaržyti, o atpalaiduoti bei sutelkti save bei tinkamai organizuoti, valdyti savo balsą.
Svarbiausia - balso pajautimas, pažinimas, atskleidimas ir mokymasis reikšti save per balsą.

Individualios pamokos ir Laisvo Balso Ansamblio užsiėmimo trukmė - 1 val.              Seminarai trunka kelias valandas.

                                   * * *
  
Norėdami pasiteirauti, užsirašyti į pamoką, įsigyti dovanų kuponą, skambinkite 861 606 707 / rašykite laisvobalsostudija@gmail.com                                    
 
                                  * * *
 
Sekite mūsų naujienas šiame puslapyje bei www.facebook.com/FreeVoiceStudio
 

                                  * * *

Vedami kvėpavimo ir balso SEMINARAI ir MOKYMAI ĮMONĖMS

                                  * * *

Damos, galite užsakyti Laisvo Balso Mergvakarįhttps://www.facebook.com/FreeVoiceHenParty/ 

                                  * * *                                                                  

apie Laisvo Balso Studijos įkūrėją:

MILDA ARČIKAUSKAITĖ - dainininkė, kompozitorė, aktorė, mokytoja.

Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijoje (LMTA) studijavo                                                          džiazo muzikos bakalaurą, džiazo vokalo specialybę,                                                       teatro meno magistrą, vaidybos specialybę.

2018 - 2019m. studijavo teatro vaidybą ESAD - Escuela Superior de Arte Dramático              (Sevilija, Ispanija).

 

Per visą gyvenimą jai savo žinias perdavė daug mokytojų. Keletas iš jų:

klasikinis dainavimas - Barbro Marklund - PetersoneRaimonda Tallat-Kelpšaitė,   Gintarė Skėrytė,

šiaurės Indijos vokalinė technika dhrupad - Marriane Svašek,

Viduržemio jūros (graikų, turkų, arabų) vokalinės technikos - Kalia Baklitzanaki - Lyraki, Jelena Jovanović (tradicinis serbų dainavimas),

Grigališkasis choralas - Viktorija Silenkovaitė, 

kvėpavimas - Vladimir ČekasinBrigita Bublytė.

 

Nuolat tobulinasi balso, judesio, kompozicijos, improvizacijos, vaidybos meistriškumo kursuose Lietuvoje ir užsienyje, keletas svarbiausių kursų:

:: "Dancing Voice / Singing Body" - Meredith Monk, Paris, 2013 m.

:: "The Edge Between Talking and Singing" - The Genetic Choir, Amsterdam, 2014 m.

:: Balso seminaras su Iva Bittova - ProART festival, Praha, 2015 m.

:: Egiptiečių tradicinės muzikos seminaras, organizuotas Goethe's instituto Vilniuje ir Kaire, LMTA, Vilnius, 2016 m.

:: Festivalis "Bachata Day", Milano, 2017 m.

:: Meno terapijos mokymai "Art and Social Change", Nottingham, Didžioji Britanija, 2017 m.

:: Fátima Miranda workshop'as "Singing without Borders", Praha, 2017 m.

:: balso paskaitos ir treniruotės Sevilijos teatro mokykloje (ESAD) su dainininke ir scenos kalbos dėstytoja Emma Alonso Huertas, 2018 - 2019 m.

:: Summer Media Studio - kino stovykla, tema "Aktorius kine", Preila, 2019 m.

:: Traditional Singing Course - įvairių tautų (lietuvių, latvių, estų, ukrainiečių ir serbų) tradicinio dainavimo stovykla, Kauno raj., 2019 m.

:: Vilnius Tribal Festival, Tribal Fusion šokio kursai, veda Katarzyna Lidia (Lenkija), Vilnius, 2022 m.

:: Vilnius Tribal Festival, Tribal Fusion šokio kursai, veda Kira Lebedeva (Ukraina), Vilnius, 2023 m.

:: Estill Voice Training, Level 1 Course & Level 2 Course, veda Helga Westmark (Danija), Vilnius, 2023 m.

 

Kiti dėstytojai: Sainkho Namtchylack (Tuva), Vyacheslav Ganelin (Izraelis), Kristin Linklater (Škotija), Anne Lise Gabold (Danija), Zackary Spicer (JAV), Jurij Vasiljev (Rusija), Jeff Cascaro (Vokietija), Bo Stief (Danija), Tanel Ruben (Estija), Giedrius Puskunigis (LT), Rita Mačiliūnaitė (LT) ir daug kitų.

 

Milda Arčikauskaitė aktyviai koncertuoja nuo 2005m. Rašo kompozicijas, kuria savo menų sintezės projektus bei dalyvauja spektakliuose, koncertuose, valstybiniuose minėjimuose kaip kviestinė menininkė.

Kvėpavimą ir dainavimą Milda Arčikauskaitė dėsto nuo 2007m.                                          Dirbo Lietuvos Vaikų ir Jaunimo Centre, Vilniaus Karoliniškių muzikos mokykloje.        2013m. Milda tapo Užupio meno inkubatoriaus rezidente ir įkūrė čia savo dainavimo mokyklą - Laisvo Balso Studiją.

Kitos darbovietės ir veiklos: rašo straipsnius ir interviu; kūrybinė praktikė projekte "Kūrybinės partnerystės" (2014m.); muzikos redaktorė ir laidų vedėja Lietuvos nacionaliniame radijuje (LRT) (2012-2013m.).

Praktikuotos judesio technikos: suzuki, flamenco, šiuolaikinis šokis, džiazo šokis, pilvo šokis, kontaktinė improvizacija, salsa cubana, bachata, fechtavimas.

Dabar Milda šoka Tribal Fusion ir kuria savo choreografijas.

http://www.mildarche.lt/ , http://mildarche.lt/programos/ ,                                       https://soundcloud.com/milda-arche , https://www.facebook.com/milda.arche 

                                   * * * 

ATSILIEPIMAI APIE PAMOKAS LAISVO BALSO STUDIJOJE: 

Smagu, kad pamokų metu yra tiek įvairovės: kvėpavimo pratimai, mankšta, įvairiausios užduotys, kiekviena pamoka buvo nauja ir įdomi. Kiekviena gavome dėmesio ir patarimų, o svarbiausia - pamokų metu buvo jauku ir tai leido po truputį atsiverti ir atsipalaiduoti dainavimui. Ačiū, Milda :)

Ana

                                    *

Ačiū Milda, už tikrai vertingą mokymą. Puikios balso-garso technikos ir įdomi, įtraukianti programa. Buvo smagu, įdomu, nauja ir naudinga.

Daiva

                                    *

Ačiū tau labai už šį intensyvų kursą ir už pastangas, norą, ketinimą duoti kuo daugiau. Mane be galo žavėjo tavo užsidegimas, tai, ką tu darai ir kaip darai. Linkiu tau ir toliau dalintis tuo, kuo gyveni pati. Ir per šį visą mėnesį tavo indėlis į mane man tikrai yra labai vertingas. Tu man davei įrankius, kaip po truputį pažinti savo balsą, jį išlaisvinti, sąmoningai kalbėti, artikuliuoti, klausytis garsų, ir suformulavai sakralų požiūrį į balsą. Jis tikrai yra labai vertingas, ir toks pats svarbus, kaip ir kitos kūno dalys.:):) Jaučiuosi kaip vaikas šiuo metu, kuris tyrinėja. Ištaria garsą, atsitraukia ir stebi, kaip jis skamba su nuostaba ir šiokiu tokiu išgasčiu:)
 

Simona

                                    *

Dainavimas Laisvo balso studijoje mane labai padrąsino ir įkvėpė ieškoti ir atrasti dar daugiau naujų dalykų. Nestovėti vietoje, neskaičiuoti metų, tiesiog laisvai kvėpuoti, dainuoti ir dar labiau džiaugtis viskuo, kas mums duota. Džiaugiuosi kvėpavimu, dainavimu, buvimu nuostabiame moterų rate su įkvepiančia mokytoja.   

Ieva

                                     *

Noriu padėkoti ir pasakyti, kad užsiėmimai Laisvo balso studijoje man labai daug davė. Aš suprantu, kad man labai sunkiai sekėsi dainuoti, bet toks smagus bendravimo ir dainavimo kolektyve jausmas. Dar labai patiko, kad visos dainos labai skirtingos, įvairių žanrų. Net negalėjau įsivaizduoti, kad kada nors dainuosiu tokias puikias dainas. Milda - absoliučiai nenusakoma mokytoja. Niekada negali numatyti, kokią dainavimo staigmeną ji mums sugalvos. Buvo sulaužyti visi mano galvoje esantys dainavimo pamokų stereotipai.
Užsiėmimai Laisvo balso studijoje - tai ne tik dainavimas ar kvėpavimo technikos. Tai dar bendravimas, buvimas tarp smagių merginų ir moterų, kurios ateina čia po darbų ir mokslų, kartais labai pavargusios, ir išeina su gerom nuotaikom.
Ir be abejo - tai Užupio atmosfera, puiki vieta užsiėmimams.

Ala

                                    *

Man labai patinka vyraujanti ramybė, kuri atpalaiduoja po sunkios darbo dienos, karšta arbata, kuri sušildo balsą bei visą kūną ir, žinoma, pati mokytoja. Ji sugeba išanalizuoti ir pagirti esamus p-rivalumus arba pataisyti trūkumus ir kiekvieną žmogų priverčia jaustis ypatingai, jaukiai, gerai. Tačiau labai trūksta laiko. Kai baigiasi pamokos laikas, norisi dar sėdėti ir dainuoti, kol ir laikas miegoti ateis. Tiesiog neužtenka tos valandos per savaitę.     Bet viskas man patinka - geri pratimai, primenantys meditaciją, pokalbiai, juokas, įvairūs ir nuostabūs balsai. Su malonumu einu į Laisvo Balso Studiją ir nei kiek nesigailiu prisijungus prie šio kolektyvo:)

Meda

                                      *

Ačiū už tai, kad Jūs esat ir vedat tokio tipo pamokas. Žavi Jūsų kantrybė. Ir turėjimas savojo pasaulio ir savojo matymo pasaulio, kuriame mes gyvename. Diplomatiškas ir ypatingai taktiškas priėjimas prie besilaužančių merginų-moterų - pavydėtina savybė. Kvėpavimo pratimų naudojimas ir kas kart vis kitokios technikos - ačiū už tai. Nes kvėpavimas vienas svarbiausių dalykų gyvenime. Kai tai daroma grupėje - dar didesnė jėga. Patinka Jūsų laipsniškumas ir disciplina su moto 'vienas žingsnis, vienu metu' bei kartojimas - mokslų motina. Paperka Jūsų drąsa sakant, kad reikalinga daryti namų darbus. Nes kitaip progresą vargu ar pamatysi. Ir kad subtiliai apie tai primenate. Čia kaip pas psichologą, kuris sako   "50 proc. mano darbas, 50 proc. mielasis paciente Tavo įdirbio reikia, kad pasveiktum". Kitokių dainų mokinimasis, nei skamba radio bangomis - tas irgi yra nuostabu. Ačiū už Jūsų priėjimą pamokų metu, už Jūsų drąsą ir požiūrį, kad be disciplinos nieko nebus. Gebate suderinti du labai sunkiai suderinamus dalykus: kūrybą ir discipliną. Ačiū už tai, kad priminėt apie kvėpavimą ir kad jeigu galiu - važiuojant, būnant vienai, ar stovint eilėje, ar dirbant - prisimenu kvėpuoti ir darau tuos pratimus. Tai ne tik dainavimui padeda - tai priduoda lengvumo ir savijautai. Esu tikra, kad Jūsų dainavimo pamoka lengvai apima: psichoterapiją, rebefingą, dainavimą, savivertės auginimą, pasitikėjimą savimi, auditorijos baimės mažinimą. Išlaisvinęs savo kompleksus ir baimes žmogus - va tik tada ir gali laisvai dainuoti ar improvizuoti. Laisvai iš pačių gelmių ir su nevaržoma laisve. Jūs dedate tam plytelę po plytelės pasitikėjimo sienai auginti kiekvienos dalyvaujančios pamokose. Padedate žengti pirmuosius žingsnius šia linkme.

Ernesta

                                       *

Laisvo Balso Studija visų pirma nustebino – tuo, kad joje telpa tiek daug ir kad viskas taip sava. Netyčia radusi skelbimą apie dainavimo pamokas ir nusprendusi išbandyti nė nesitikėjau, kad antradieniais ne tik dainuosiu, bet ir kvėpuosiu, judėsiu, mūksiu ir prunkšiu, juoksiuosi, kalbėsiu greitakalbes, vaduosiuosi iš susikaustymo (lėtai ir sunkiai, bet vis vien pastebimai) ir po truputį drąsinsiuosi kurti. Didelis iššūkis man – improvizacija. Kaip improvizuoti, kai dar nejauti savo balso? Nežinai, kas per instrumentas, kokios jo galimybės, ką su juo gali daryti. Kai nedrąsu, netgi baisu – o jei nepavyks? Ir tada Mildos frazė: "Nebijokit skambėti negražiai." Viduje tarsi atsirišo mazgas, na, gal vienas iš mazgų, bet vis vien palengvėjo – bent teoriškai (kol kas) :) Labai patinka Mildos įkvėpėjos ir mokytojos – Meredith Monk ir ypač – Iva Bittova, ji man didelis, neatsiklausomas atradimas: ir smuikas,   ir balsas, ir patys kūriniai, o ypač, kad mokėdama skambėti gražiai, bet nebijo skambėti ir negražiai :)  Laisvo Balso Studija man ir kaip psichoterapija, nes padeda pažinti savo ribas ir po truputį išdrįsti jas peržengti. Tikiuosi, kad kuo toliau, tuo bus drąsiau :) Milda uždega savo pavyzdžiu ir yra puiki pedagogė. Vienintelis dainavimo pamokų minusas - jos vyksta tik kartą per savaitę :)

Liudmila

                                       *

Noriu padėkoti - labai džiaugiuosi dainavimo pamokomis. Tokių įdomių pamokų net nesitikėjau, kai išgirdau apie studiją ir pamokas. Labai labai naudingi kvėpavimo pratimai. Kūrybinės užduotys gąsdina, bet ir žavi. Baisu dainuoti vienai prieš grupę, balsas dar neklauso, bet ir norisi. Improvizacijos gąsdina, nesijaučiu dar tiek išlaisvėjusi, bet labai to noriu. Man asmeniškai labai įdomu, ką galima išgauti iš savo balso, kiek jis pralavinamas, kokios galimybės ir pan. :)

Eglė

                                       *

Pirmiausia noriu padėkoti, padėkoti už tai, kad kiekviena pamoka vis dar sugeba nustebinti, kad nėra rutinos, kad į mokymą tiek visko įtraukiama (judeys, vaidyba, skirtingi kvėpavimo būdai, vis naujos užduotys ir pan.). Labai smagu pajusti, kad žiūrima į visumą, akcentuojant ne tik vieną mažą detalę, bet tas detales iškart jungiant į didesnį (atlikėjo) paveikslą.           Juk atlikėjui reikia ne tik gerai dainuoti, reikia gyventi. Taigi esu dėkinga, kad po truputį pradedame vis drąsiau kvėpuoti, kad jau nebėra taip baisu išsižioti, kad jau nebe taip gniaužia gerklę, nors kartais mintyse modeliuotas garsas išsprūsta ir kiek kitoks nei vaizduotėje (gal dėl to, kad dažniausiai praktikuojamasi sau tyliai mintyse? Na reikia ir tai kažkaip pralaužti, smagu jausti, kaip barjerai lūžta, ledai atitirpsta). Pamokos tikrai labai įdomios ir motyvuojančios, labai džiaugiuosi tada pirmą kartą užklaususi dėl pamokų:)

Sandra

                                       *

Milda puiki mokytoja, išmokiusi įdomių dainavimo, ritmikos, kvėpavimo pratimų. Padrąsinusi įkvėpti daug oro ir dainuoti aukštas natas. Pateikusi vertingų patarimų, kaip geriau atlikti pasirinktas dainas, atkreipdama dėmesį į smulkiausias detales ir sudėliodama akcentus. Pravedusi smagią dainavimo stovyklą vasarą. Nuoširdžiai rekomenduoju Mildos pamokas!

Kotryna

                                       *

Sakyčiau, pradėjau lankytis Užupy pačiu metu. Kaip tik tada užgriuvo darbai darbeliai, miegodavau po 4 ir mažiau valandų, kartais ateidavau mieganti, bet visad ateidavau, nes ta viena valanda suveikdavo kaip 4 miego. Ir viskas tik dėl to, kad pamokos su polėkiu.     Niekas niekur neskuba, bet viską spėjam, o ko nespėjam - ateina savaime.
Kažkas nuostabaus yra tame dainavime kartu. Užvis kai užsimerki ir viskas dūzgia kaip bičių avily.
Kaip ir visos, atėjau su visokiom baimėm ir problemom, man didžiausias vargas buvo prabilti garsiai. Dabar irgi kojytės dreba, kai ateina eilė dainuoti, bet jau prisiverčiu. Kaip ir prisiverčiu pereiti į aukštesnes natas, kurių anksčiau vengdavau. Be tokių išdrįsimų dar ir visokių techninių dalykėlių išmokau, kurių dėka galima ristis toliau. O toliau - bus dar geriau.     Laisvo Balso Studija skirta išlaisvinti kūną, mintis ir balsą. Man rodos, ačiū yra toks atsakingas žodis, kuriam reik laiko suformuluot. Ta proga ačiū sakau tik dabar.

Asta

 

Noriu dainuoti! • Kvėpuoju — vėdinu savo kūną


 • Balsas — dvasios veidrodis


 • Dainuoju — jaučiuosi gyvas